Przejdź do strony: Gate
Przejdź do strony: Badania nieniszczące
Przejdź do strony: Badania ultradźwiękowe UT
Przejdź do strony: Badania magnetyczno-proszkowe
Przejdź do strony: Badania radiograficzne
Przejdź do strony: Badania wizualne
Przejdź do strony: Badania penetracyjne
linijka

Pomiary metrologiczne i sprawdzanie przyrządów pomiarowych

Urządzenia i przyrządy pomiarowe są przydatne tylko wówczas, gdy wskazywane przez nie wyniki są bardzo dokładne. Jest to szczególnie ważne w przypadku budowania precyzyjnie dopasowanych konstrukcji, tworzenia wzorców i szablonów czy prototypów, w których nawet najmniejsze odstępstwo może wpływać na jakość funkcjonowania. O ile mierniki mechaniczne dopiero po wielu latach eksploatacji tracą dokładność pomiarowa, o tyle urządzenia elektroniczne znacznie szybciej ulegają rozregulowaniu. Dlatego tak ważne jest systematyczne i profesjonalne sprawdzanie przyrządów pomiarowych.

Specjalnością naszego laboratorium są badania materiałów, zarówno te nieniszczące, jak i pomiary twardości czy udarności. Jednak nie wyczerpują one jeszcze oferty. Zajmujemy się też wykonywaniem pomiarów metrologicznych oraz kontrolą dokładności urządzeń pomiarowych. Dysponujemy urządzeniami, które pozwalają nam na weryfikowanie nawet bardzo niewielkich detali. Przeprowadzamy pomiary:

  • płytek wzorcowych,
  • suwmiarek,
  • mikrometrów,
  • kątowników,
  • sprawdzianów i innych przyrządów mierniczych,
  • detali.

Sprawdzanie przyrządów pomiarowych niesie za sobą wykrywanie różnych usterek. Dlatego wykonujemy też drobne naprawy przyrządów.

 

Pomiary twardości

W naszym laboratorium wykonujemy pomiary twardości, aby sprawdzić właściwości wszelkich materiałów. Technika ta charakteryzuje się niezwykłą prostotą badania oraz analizy wyników. Jest także stosunkowo szybka i nie wymaga skomplikowanych przyrządów. Twardość to miara odporności materiału na lokalne odkształcenia trwałe, które powstały na powierzchni badanego przedmiotu.

Do pomiaru twardości stosuje się zróżnicowane metody. Są to pomiary statyczne oraz dynamiczne. Do metod statycznych pomiaru twardości można zaliczyć metodę Rockwella, Brinella, Vickersa i Mohsa. Do metod dynamicznych pomiaru twardości zaś należą: metoda młotka Poldiego, metoda Leeba i metoda Shore’a. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

 

 

Przejdź do strony: Badania metalograficzne i mechaniczne
Przejdź do strony: Badania środowiska pracy