O PALAB

Badania magnetyczno-proszkowe i radiograficzne – O nas

Początki firmy sięgają 2008 roku. Na początku istnienia, laboratorium zajmowało się głównie wykonywaniem badań nieniszczących jako podwykonawca dla innych podmiotów z branży. Okres ten znacząco wpłynął na tak ważne w tej dziedzinie doświadczenie zawodowe, które zdobywano podczas pracy na różnorodnych obiektach przemysłowych przy badaniu wyrobów zarówno w fazie produkcji, jak i eksploatacji.

fotolia-43923251-s

Rok 2010 przyniósł wiele dobrego dla naszej firmy. Poza zmianą w spółkę prawa handlowego, w IV kwartale pozyskaliśmy środki finansowe z funduszy unijnych, które pozwoliły na zakup najnowszego sprzętu i umożliwiły dalszy rozwój prowadzonych badań.

W marcu 2012 roku po pozytywnej weryfikacji Urzędu Dozoru Technicznego Laboratorium PALAB Szczeszek Spółka Jawna  dołączyło do grona laboratoriów uznanych i honorowanych przez Urząd Dozoru Technicznego.

about2-1

24 listopada 2014 roku realizując politykę ciągłego rozwoju oraz chęć zapewnienia kompleksowej i rzetelnej obsługi naszym klientom Laboratorium PALAB Szczeszek Sp.J. zakupiło 100% udziałów w spółce  H.CEGIELSKI - Centrum Badawczo Rozwojowe Sp. z o.o.

4 stycznia 2016 obie spółki połączyły swoje siły pod wspólną nazwą Centrum Badawczo – Rozwojowe PALAB Sp. z o.o.

about3-1
about-1